Nähti kahe peaga ilvest
Ülesvõtte saatis LK team
Oonurmel nähti kahe peaga ilvest. Ühe suuga loom laulis ja teisega vilistas vaikset viisikest
Ülesvõtte saatis LK team
Oonurmel nähti kahe peaga ilvest. Ühe suuga loom laulis ja teisega vilistas vaikset viisikest
Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart
Pildistas Vello Keppart
Üksikud haavad alustasid õitsemist
Nädala ilmastik kujunes tavapärasest soojemaks, eriti nädala teisel poolel. Esmaspäeval sadas hommikul Jõgeval veel lund, mis peagi läks üle vihmaks. Teisipäeval ja neljapäeval oli hommikul hall maas, kolmapäeva hommik oli tiheda uduga. Miinuskraade esines öösiti õhus esmaspäeval, teisipäeval ja neljapäeval. Ööpäeva keskmine õhutemperatuur kõikus esmaspäevast neljapäevani 0,3…4,5 kraadi piires, mis ületas normi 0,7…4,8 kraadi võrra. Suur ööpäevane temperatuuri amplituud (15,3 kraadi) esines neljapäeval, kui minimaalseks õhutemperatuuriks mõõdeti -5,1 °C ja maksimaalne termomeetrinäit tõusis õhus 10,3 °C, ööpäeva keskmine õhutemperatuur 2,5 °C.
Harilik näsiniin Daphne mezereum
Enne puude lehtimist õitsevad segametsade alusrindes väheharunenud ja madalad põõsad, vahel mõni üksik oks. Alusmetsa elanik peab võitlema valguse eest ja õitsemisega tuleb kiirustada enne kui puud lehte lähevad.
Taim eelistab lubjarikast kasvukohta, aga kergelt soostunuid ja viljakaid muldi. Headeks kasvukohtadeks võib pidada päikesepoolsemat lehtpuu võsa. Näsiniin on levinud üle Eesti, kuid massiliselt ei kohta taime kusagil.
Kotkaklubi, www.kotkas.ee
Kuvatõmmis Swenja, LK foorumist
Tähnikvesilik Triturus vulgaris
Kevadiste ja soojemate ilmadega hakkavad tähnikvesilikud rändama oma talvituspaikadest sigimisveekogudesse. Teist meie salmanderlasest harivesilikku võime looduses veel kohata ainult Lääne-Virumaal ja Kagu-Eestis.
Vesilikest levinuimat tähnikvesilikku on harivesilikust päris kerge eristada.
Copyright 2025 · Looduskalender
Designed by Zymphonies
Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.